خرید ورق کارتن

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

خرید ورق کارتن

خرید ورق کارتن

در حال حاضر بسته بندی محصولات به گونه رقابتی تبدیل شده است. چرا که با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آزاد مردم به خرید محصولات، باعث شده است که همه به دنبال بهترین مدل و کیفیت باشند.

تصور کنید در محله ای چند رستوران وجود داشته باشد. این رستوران ها برای آنکه بتوانند خروجی سوددهی خوبی را داشته باشند، ناچارند با یک دیگر رقابت کنند. تا جایی که به هر حال برای مردم آن محل و کسانی که از مناطق دیگر به آن رستوران می آیند، رتبه بندی می شوند.

در این موقعیت، صاحبین رستوران؛ هر یک به دنبال موضوعی می افتد تا از بقیه رقبایش جلو بزند. اولین موردی که معمولا همه سعی می کنند آن را منحصر به فرد کنند، کیفیت غذا است.

شاید تصور کنید این موضوع کاری راحت باشد در حالی که بسیاری از رستوران ها نمی توانند غذایی با طعم و کیفیتی مطلوب را برای مشتریان فراهم کنند.

اما موضوعی که بسیاری از صاحبین رستوران ها و مشاغل دیگر از آن غافل می شوند، کیفیت بسته بندی برای ارسال است. این موضوع تا حدی اثر گذار است که میتواند فردی را تبدیل به مشتری دائمی شما کرده و یا او را برای همیشه از مجموعه شما فراری دهد.

در بسیاری از مواقع کیفیت پایین در بسته بندی موجب میشود مشتری تصور کند که برای صاحب کسب و کار بی ارزش است و احترامی بابت خدمات رسانی درست به او گذاشته نمی شود.

در ادامه انواع ورق کارتن را بررسی کرده و بیان می کنیم که هر کدام برای کدام صنعت باید استفاده شوند.

انواع ورق کارتن

ورق های کارتن را می توان تحت دو عامل تقسیم کرده و مورد بررسی قرار داد.

یک عامل تقسیم می تواند انواع کاغذ هایی باشد که در ساخت ورق کارتن از آن ها استفاده می شود و یک عامل هم می تواند تعداد لایه هایی باشد که در ساخت کارتن های بسته بندی وجود دارد که  کاربردی متفاوت را برای این کارتن ها به وجود می آورد.

کاغذ لاینر

کاغذ لاینر یکی از اجزای اصلی سازنده کارتن های 5 لایه، سه لایه و 7 لایه است. به این صورت که در لایه های داخلی، خارجی و هم چنین در مابین ورقه های فلوت از کاغذ های لاینر استفاده می شود. کاغذ لاینر می تواند در کیفیت های متفاوتی جهت اقتصادی بودنشان عرضه شود که این عامل می تواند کارتن ها را در کیفیت های متفاوتی طبقه بندی کند.

نکته قابل توجه این است که کاغذ لاینر به تنهایی دارای استحکام کافی نیست و حتما باید ترکیب شود و هم چنین در میان سایر کاغذ ها از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است.

همچنین بخوانید: کارتن سازی در تهران

کاغذ تست لاینر

اگر کاغذ لاینر را به صورت دو لایه تولید کنیم، به آن کاغذ تست لاینر گفته می شود. کاغذ تست لاینر از استحکام خوب و قابل ملاحظه ای برخوردار است و می توان از آن در دو طرف کارتن هم استفاده کرد.

یکی از مزایای کاغذ تست لاینر به غیر از استحکامش، چاپ پذیری بالای آن است.

در ساخت بسیاری از کارتن های بسته بندی سعی می شود از ورق کارتن تست لاینر استفاده شود چرا که این کاغذ علاوه بر استحکام بسیار بالایی که دارد، جذب کننده رطوبت نیز بوده و مانع از رسیدن آب به داخل کارت های بسته بندی می شود.

کاغذ کرافت

کاغذ کرافت یا ورق کارتن به رنگ قهوه ای، کاغذی با مقاومت بسیار زیاد است که از خمیر کاغذ شیمیایی به وجود می آید. یکی از کاربرد های بسیار زیاد این نوع ورق کاغذ، استفاده در بسته بندی میوه و جعبه های بسته بندی فست فود است.

کاغذ کرافت در رنگ های قهوه ای و سفید عرضه می شود و به علت جذب رطوبت بسیار بالایی که دارد، در حوزه صنایع غذایی، نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.

کاغذ فلوت

کاغذ فلوت یا ورق های فلوتینگ، ورقه های کنگره ای شکل هستند که برای تولید انواع ورق کارتن از آن ها استفاده میشود. به طور کلی ورق فلوت را با درجه های مختلف آن، می توان در هر نوع کارتن بسته بندی پیدا کرد.

کاغذ فلوت با درجه های A، B، C، E و F طبقه بندی می شود که هر چه از بالا به پایین می آییم، مقاومت کمتر شده و تعداد شیار های کنگره ای بیشتر میشود.

برای مثال ورق ایفلوت نسبت به ورق A فلوت از استحکام کمتر ولی تعداد کنگره های بیشتری برخوردار است. این شیار ها می تواند تا حد بسیار زیادی جلوی ضربه را بگیرد و بسته به نوع محصول، حساسیت آن و وزنش از یکی از درجه های فلوت مناسب استفاده می شود.

از کاربرد های کاغذ فلوت می توان به استفاده در کارتن مادر، کارتن های پستی، جعبه پیتزا، جعبه کفش، جعبه ساعت و به طور کل استفاده در 80 درصد جعبه های بسته بندی اشاره کرد.

 

تفاوت مقوا با ورق کارتن

آیا ورق کارتن همان مقوا است؟

در پاسخ باید بگوییم خیر. با اینکه بسیاری از افراد این دو را در یک دسته قرار می دهند، اما ورق کارتن با مقوا دو مقوله مجزا هستند.

این تقاوت ها می تواند شامل کیفیت، مواد اولیه و پروسه تولید آن ها بشود.

به طور معمول مقوا ها از ورق کارتن سبک تر هستند چرا که تنها از یک لایه تشکیل شده اند و بیشتر برای بسته بندی های سبک مانند جعبه دستمال کاغذی و یا جعبه صابون ها مورد استفاده قرار می گیرند. اما کارتن ها عمدتا برای بسته بندی های بزرگ تر بوده و سوا پوشش محصول و یا کالا، نقش ضربه گیر هم در حمل و نقل و انبارها را نیز ایفا می کنند.

هم چنین کارتن ها به علت مواد اولیه و چند لایه بودنشان، عمر بیشتری دارند.

انواع لایه های ورق کارتن

ورق کارتن از حیث تعداد لایه می تواند به سه دسته تقسیم شود.

  • ورق کارتن سه لایه
  • ورق کارتن ۵ لایه
  • ورق کارتن هفت لایه
تفاوت مقوا با ورق کارتن
تفاوت مقوا با ورق کارتن

ورق کارتن سه لایه

این نوع ورق کارتن معمولاً از از استحکام کمتری برخوردار بوده و برای بسته بندی اجسام سبک وزن کاربرد بسیار زیادی دارد. ورق کارتن سه لایه از دو لایه داخلی و خارجی ورق لاینر به همراه ورق ای فلوت ساخته میشود.

ورق کارتن ۵ لایه

ورق کارتن ۵ لایه به علت دو لایه بیشتر نسبت به ورق کارتن سه لایه از استحکام بیشتری برخوردار بوده و می تواند  اجسام را تا وزن بیشتری تحمل کند.

کارتن پنج لایه از دو لایه ورق فلوتینگ استفاده می شود که می تواند هم به صورت یکسان و هم به صورت ترکیبی از دو درجه مختلف ورق فلوت تشکیل شده باشد.

استقامت این کارتون به حدی است که می تواند وزنی تا ۵۰ کیلوگرم را تحمل کند.

ورق کارتن هفت لایه

کارتن هفت لایه به عنوان غول مرحله آخر استقامت به حساب می آید. از این کارتن برای بسته بندی محصولات و کالاهای صادراتی استفاده می شود.

به علت استفاده شدن سه لایه ورق فلوت و چهار لایه ورق لاینر؛ این کارتن مناسب ترین بسته بندی برای حمل و نقل کالاها و محصولات میباشد.

همچنین کلیه ورق کارتن سه لایه، پنج لایه و هفت لایه از چاپ پذیری بسیار خوبی برخوردار هستند.

خرید ورق کارتن

یکی از عوامل مهمی که در خرید ورق کارتن بسیار موثر است استعلام قیمت مناسب و همچنین مطمئن شدن از کیفیتی به غیر از مواد بازیافتی بیش از حد می باشد.

شما میتوانید برای خرید ورق کارتن به راحتی و به صورت آنلاین با مراجعه به صفحه ثبت سفارش به سرعت سفارش خود را با تیراژ و ابعاد مورد نظر ثبت کنید.

همچنین می توانید از طریق شماره های تماس قیمت دقیق خرید ورق کارتن را استعلام بگیرید. و با راهنمایی کارشناسان فروش بهترین ورق کارتن با چاپ مناسب آن را انتخاب کنید.

خرید ورق کارتن
خرید ورق کارتن

سوالات متداول

کاغذ کرافت چیست؟

کاغذ کرافت یا ورق کارتن به رنگ قهوه ای، کاغذی با مقاومت بسیار زیاد است که از خمیر کاغذ شیمیایی به وجود می آید. یکی از کاربرد های بسیار زیاد این نوع ورق کاغذ، استفاده در بسته بندی میوه و جعبه های بسته بندی فست فود است.

آیا ورق کارتن همان مقوا است؟

در پاسخ باید بگوییم خیر. با اینکه بسیاری از افراد این دو را در یک دسته قرار می دهند، اما ورق کارتن با مقوا دو مقوله مجزا هستند. این تقاوت ها می تواند شامل کیفیت، مواد اولیه و پروسه تولید آن ها بشود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.