سفارش کارتن فلکسو

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

سفارش کارتن فلکسو

خرید و سفارش کارتن فلکسو

تا کنون روش های چاپی بسیار مختلفی بر روی کارتن ها ایجاد شده است. هر یک از این روش های ، نقاط قوت و ضعف خود را دارند و برای مسائل گوناگونی مناسب هستند.

به یاد داشته باشید مناسب ترین کارتن برای محصولات شما صرفا نوع کارتن از قبل تعیین شده ای نیست. مهم این است که در مجموع با بالا پایین کردن شرایط مختلف، بهترین نوع چاپ بر روی کارتن را انتخاب کنید.

این شرایط میتواند نوع محصول شما، نوع کاربری و حمل و نقل محصول، سابقه برند و مجموعه شما در میان مشتریان، بودجه اقتصادی و یا هر چیز دیگری باشد.

به همین علت است که می توان گفت هیچ دلیلی برای انتخاب یک نوع کارتن واحد برای هر نوع محصولی وجود ندارد و باید مسائل مختلفی بررسی شود تا بهترین سفارش کارتن و جعبه بسته بندی را داشته باشید.

اولین بررسی ما در انواع کارتن ها،خدمات چاپ فلکسو بر روی کارتن است. در ادامه این مقاله با کلیه نکات در مورد چاپ فلکسو اعم از نقاط قوت و ضعف آن آشنا می شوید.

برای آگاهی از قیمت چاپ انواع کارتن های بسته بندی، حتما مطالعه کنید !! :  آشنایی با قیمت کارتن بسته بندی

خرید کارتن فلکسو
خرید کارتن فلکسو

چاپ فلکسو چیست ؟

اول بیایید بررسی کنیم که کلا چاپ فلکسو چیست ؟ و چه نوع از کارتن هایی چاپ فلکسو محسوب میشوند؟

در واقع چاپ فلکسو دسته از روش های چاپ بر روی کارتن به روش برجسته است که در آن یک ورق انعطاف پذیر به اسم کلیشه با ورق کارتن تماس دارد. کلیشه جنسی ژلاتینی دارد و علت انعطاف آن همان خاصیت ژلاتینی بودن آن است.

چاپ فلکسو از مرسوم ترین روش های چاپ است که همه گیری بسیار زیادی دارد.

علت این فراگیری دو چیز است. یکی اینکه دستگاه فلکسو به صورت گسترده میتواند کار چاپ را انجام  دهد و صرفا روش چاپ برای محصول خاصی نمی باشد.

دومین علت آن چاپ پذیری بر روی همه چیز است . از پلاستیک و فویل گرفته تا کاغذ و لیبل و کارتن . چاپ فلکسو بر روی هر چیزی قابلیت چاپ پذیری را دارد.

البته این در مواردی است که بخواهید از جعبه های کارتنی استفاده کنید. چرا که برای استفاده از جعبه های هارد باکس از طلاکوب استفاده می شود.

برای سفارش جعبه های هاردباکس و اطلاعات کامل در مورد آن بخوانید: خرید هارد باکس

 

چاپ فلکسو چیست ؟
چاپ فلکسو چیست ؟

مراحل چاپ فلکسو به چه نحوی است؟

احتمالا برای شما هم جالب باشد که بدانید مراحل چاپ فلکسو در صنایع چاپ و بسته بندی خاور میانه چیست و فرایند چاپ آن بر روی کارتن به چه نحو است. تا هرگاه خواستید سفارش چاپ فلکسو را بر روی کارتن محصولاتتان بدهید با روش و فرایند آن آشنا باشید.

بعد از بیان مراحل آن با مزایا و معایبش آشنا می شویم. البته همانطور که در بالا ذکر کردیم، برای سفارش دادن نوع چاپ بر روی کارتن خود باید برایند مزایا و معایب را در نظر بگیرید. چرا که ممکن است در بعضی از شرایط چاپ فلکسو به سود شما باشد ولی در شرایط دیگری بهتر باشد تا از روش چاپ دیگری بهره گیری کنید.

اولین مرحله از چاپ فلکسو به این صورت است که قسمت مورد نظر برای چاپ، از هر جنسی که باشد؛ بر روی رول بازکن قرار میگیرد. و هدایت آن به بخش چاپ انجام میشود.

در مرحله بعد نوبت چاپ فرا میرسد. سیلندر ها ابزاری هستند که فرایند چاپ را بر روی کاغذ، ورق مقوایی و یا هر چیز دیگری انجام میدهند.

خشک کردن مرحله ای است که بعد از فرایند چاپ پذیری انجام میشود. و همه مواردی که به وسیله سیلندر ها بر رویشان فرایند چاپ انجام شده، به سمت خشک کن های هوایی منتقل می شوند. هوای گرمی که به وسیله خشک کن ها به وجود می آید متناسب با نوع لفاف و کاغذیست که چاپ بر روی آن انجام شده است.

هوای گرم باعث خشک شدن لفاف های کاغذی میشود. به همین علت نیاز است تا بعد از آن به وسیله یک خنک کننده به دمای اولیه خود باز گردند. این فرایند به وسیله دستگاه خنک کننده به وجود می آید.

مراحل چاپ فلکسو
مراحل چاپ فلکسو

در مرحله آخر، ورقه های کارتن آماده برای بهره برداری هستند. برای عرضه آن ها با توجه به نوع و کاربرد و ضخامتشان، به وسیله دستگاه رول کننده؛ رول میشوند.

مزایای چاپ فلکسو

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اکنون بعد از بیان کردن مراحل چاپ فلکسو، نوبت به بیان کردن مزایا و معایب چاپ فلکسو میرسد. تا با تمام ابعاد سفارش چاپ فلکسو آشنا شده و بهترین انتخاب را برای نوع چاپ کارتن محصول خود داشته باشید.

مزایای چاپ فلکسو عبارتند از:

سرعت زیاد

یکی از مزیت های بسیار پر اهمیت چاپ فلکسو، سرعت زیاد آن است. حال این سرعت به چه دلیل است؟

در چاپ فلکسو بعد از انجام شدن فرایند چاپ، همه لفاف ها به سرعت وارد خشک کن می شوند که این مرحله با سرعت بسیار زیادی انجام میگیرد.

به همین علت با روش چاپ فلکسو می توان هم زمان بر روی تعداد زیادی لفاف کاغذ، فرایند چاپ پذیری را انجام داد.

تغییر نکردن چاپ انجام شده بر روی کارتن

چاپ فلکسو پایداری بسیار زیادی دارد . به گونه ای که بعد از چاپ طرح به وسیله این نوع چاپ بر روی کارتن، به راحتی آسیب به وجود نیامده و تغییراتی شکل نمی گیرد.

 

مزایای چاپ فلکسو
مزایای چاپ فلکسو

چاپ فلکسو = کارتن سازی ارزان

چاپ فلکسو یکی از روش هایی است که متریالی بسیار ارزان دارد. و تمامی مواردی که در این نوع چاپ سهیم هستند، با قیمت کمی تهیه  میشوند. این علت نیز یکی از بزرگ ترین دلایل افراد، برای انتخاب چاپ فلکسو است.

تفاوت چاپ افست با چاپ فلکسو

چاپ افست نیز یکی دیگر از روش های مرسوم چاپ است. در این پاراگراف میخواهیم تفاوت چاپ افست با چاپ فلکسو را بیان کنیم چرا در بسیاری از این موارد این دو نوع چاپ با یک دیگر اشتباه میشود.

از تفاوت های مهم چاپ افست با چاپ فلکسو، نوع و مقدار جوهری است که در آن ها استفاده میشود. در چاپ فلکسو، تنوع رنگی بسیار بالا است. به این نحو که علاوه بر چهار رنگ اصلی میتوان از ترکیب رنگ های دیگر نیز استفاده کرد.

اما در چاپ افست مقدار رنگی که میتواند استفاده شود کمتراست و لازمه استفاده از رنگ در آن ترکیب شدن با روغن میباشد.

چاپ فلکسو را همانطور که در بالا اشاره کردیم، میتوان در موارد مختلفی استفاده کرد اما چاپ افست این قابلیت را ندارد و نسبت به چاپ فلکسو محدود تر است.

 

تفاوت چاپ افست با چاپ فلکسو
تفاوت چاپ افست با چاپ فلکسو

هم چنین از نظر میزان هزینه نیز، قیمت تمام شده چاپ افست از چاپ فلکسو بیشتر بوده و در موارد مختلفی، صرفه اقتصادی کمتری نسبت به چاپ فلکسو دارد.

اگر میخواهید برای محصولات خود کارتن مادر با کیفیت بالا  و در عین حال با بهترین قیمت سفارش دهید، این مقاله را از دست ندهید: خرید کارتن مادر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.