آشنایی با ورق سینگل فیس

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

ورق سینگل فیس

شاید شما هم برای اولین بار است که نام ورق سینگل فیس را می‌شنوید و یا در مورد آن می‌خوانید. اگر چنین باشد، کاملا طبیعی است. چرا که اکثرا فعالان صنف بسته‌بندی کارتن و یا کارتن‌سازی بیشتر با این محصولات آشنایی دارند. اما خالی از لطف نیست ما هم در مورد ورق سینگل فیس اطلاعات جامع و کاملی داشته باشیم. معمولا به ورق‌های شیارداری که در آن‌ها یک لایه‌ی مسطح به روی لایه‌ی دیگر موج‌دار چسبانده شده باشد، ورق سینگل فیس گفته می‌شود. بدین شکل که اگر از سمت کناره این ورق‌ها به آن‌ها نگاه کنید، حتما متوجه یک لایه‌ی موج‌دار وسط دو لایه مسطح خواهید شد.

برای آشنایی با انواع ورق کارتن، پیشنهاد میدیم مطالعه کنید : قیمت ورق کارتن 

آشنایی با لایه‌های ورق سینگل فیس

معمولا برای محافظت بیشتر از محصولات از لایه‌های سینگل فیس در داخل جعبه کارتنی استفاده می‌شود. بدین معنا که از این لایه‌ها معمولا برای تقسیم ایمن فضا در بخش‌های بیرونی جعبه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های لایه‌های سینگل فیس انعطاف‌پذیری آن‌هاست. چرا که می‌توان لایه‌های سینگل فیس را دور تا دور محصول پیچید و از مانع از آسیب رساندن به آن‌ها شد.

 

آشنایی با لایه‌های ورق سینگل فیس
آشنایی با لایه‌های ورق سینگل فیس

ورق سینگل فیس چند نوع است؟

اگر بخواهیم به طور کلی ورق‌های سینگل فیس را تقسیم‌بندی کنیم باید به ۲ نوع کلی آن‌ها اشاره کنیم:‌ یعنی ورق سینگل فیس رولی و ورق سینگل فیس صفحه‌ای که به آن‌ها شیت‌های سینگل فیس هم گفته می‌شود. از ورق سینگل فیس رولی معمولا برای محافظت از انواع محصولات بزرگ و کوچک و یا کالاهایی که از لحاظ ساختار شکل ظاهری منظمی ندارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای مثال، می‌توان به حمل و نقل وسایلی نظیر درب و پنجره و… اشاره کرد که می‌تواند کاربرد بسیاری زیادی در این موارد داشته باشد.

یک نوع دیگر از انواع ورق سینگل فیس، سینگل فیس بهداشتی است که به عنواع کف پوش پیتزا و ساخت جعبه های غذایی و دارویی، کاربرد زیادی دارد.

برای اطلاع از روش ساخت این نوع از ورق سینگل فیس بخوانید : سینگل فیس بهداشتی

 

ورق سینگل فیس رولی
ورق سینگل فیس رولی

ویژگی‌های مهم ورق سینگل فیس

یکی از اصلی‌ترین ویژگی‌های ورق سینگل فیس سازگاری بالای آن‌ها با محیط زیست است. از آنجایی که کارتن از ترکیب مقوا و کاغذ ساخته می‌شود، بدین معناست که جزو مواد کاملا تجدید پذیر و قابل بازیافت است. در نتیجه زمانی که این محصول هم از رده خارج شود،‌ نه تنها هیچ آسیبی به محیط زیست نمی‌رساند و می‌تواند به راحتی تجزیه شود، بلکه می‌تواند به صورت مجدد وارد چرخه تولید شده و بازیافت شود. شما هم به خوبی می‌دانید که زباله‌های کاغذی و یا کارتنی در مقایسه با پلاستیک‌های تجدید ناپذیر، هیچ خطری برای محیط‌ زیست ندارند.

تمام موادی که از کارتن و یا کاغذ و مقوا ساخته شده‌اند، حتی اگر مجددا بازیافت نشده و وارد چرخه تولید مجدد نشوند، به راحتی تجزیه می‌شوند و آسیبی به محیط زیست نمی‌رسانند. حتی امروزه محققان به این نتیجه رسیده‌اند که اگر کارتن‌ها و یا مواد کاغذی برای بسته‌بندی محصولات، جایگزین پلاستیک شوند، برای محیط زیست بسیار بهتر خواهد بود. برای مثال، می‌توان به جای پلاستیک‌های حباب‌دار از ورق سینگل فیس جهت محافظ از محصولات هنگام حمل و نقل استفاده کرد تا به آن‌ها هیچ آسیبی نرسد.

ویژگی‌های مهم ورق سینگل فیس
ویژگی‌های مهم ورق سینگل فیس

مزایای شیارها و یا کنگره‌ها

یکی از مزایای شیارها جلوگیری از ورود رطوبت به داخل کارتن است. چرا که فضای خالی داخل شیارها مانند یک عایق عمل می‌کند. این ویژگی می‌تواند برای بسته‌بندی محصولات دارویی و غذایی که باید حتما در یک فضای کامل خشک و عاری از رطوبت، هنگام حمل و نقل نگهداری شوند، بسیار مناسب باشد. چرا که فقط در چنین شرایطی است که این محصولات سالم باقی می‌مانند. مزیت دیگر این ورق‌ها قابلیت چاپ پذیری در آن‌هاست، بدین معنا که می‌توان طبق سفارش مشتری، روی سطح صاف این ورق‌ها انواع طرح‌های تبلیغاتی و یا برند مورد نظر را چاپ کرد.

مزایای شیارها و یا کنگره‌ها
مزایای شیارها و یا کنگره‌ها

کلام آخر

قیمت ورق سینگل فیس در مقایسه با کارایی بسیار بالایی که دارند، کاملا ارزان هستند. از این محصول می‌توان برای محافظت انواع کالاها هنگام حمل و نقل استفاده کرد. از طرفی دیگر، ورق سینگل فیس قابل بازیافت بوده و جزو منابع تجدید پذیر به شمار می‌آیند و هیچ آسیبی به محیط زیست هم نمی‌رسانند. لازم به ذکر است که جعبه هایی که با ورق سنیگل فیس ساخته می‌شوند، در ابعاد و اندازه‌های مختلف هستند.

در نتیجه، مشتریان می‌توانند بر اساس اندازه مختلف محصولاتشان این جعبه‌ها را برای محافظ از آن‌ها انتخاب کنند تا کالای مورد نظر داخل جعبه به خوبی قرار داده شده و تکان نخورد. ورق سینگل فیس رولی هم در متراژهای مختلف موجود بوده و می‌تواند در دسترس مشتریان قرار بگیرد. محصولات سینگل فیس با این که مقاومت بسیار بالایی دارند، اما وزن بسیار کم و سبکشان، امروزه یک مزیت بسیار عالی از لحاظ حمل و نقل و… به شمار می‌آید. جهت سفارش ورق سینگل فیس از طریق این قسمت اقدام کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.