انواع کاغذ فلوت

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

انواع کاغذ فلوت

کاغذ فلوت در اصل همان سبب استحکام در کارتن هاست. همان چیزی که باعث میشود یک کارتن بتواند در لایه های مختلف با توجه به نوع محصول بهترین کیفیت را داشته و کالا را از هرگونه آسیب محافظت نماید.

شاید اسم ورق فلوت برایتان آشنا نباشد اما قطعا آن را در بسته بندی های مختلف مانند بیسکوئیت ها، کاغذ سفید پیتزاها و چین خوردگی کرکره ای بین کارتن ها مشاهده کرده اید.

این ورقه های چین خورده دارای حالتی کرکره ای یا سینوسی می باشند که ارتفاع این چین خوردگی ها رابطه مستقیمی با استحکام کارتن دارند. هرچه ارتفاع موج فلوت کارتن بیشتر باشد، میزان استحکام کارتن نیز بیشتر بوده و از مقاومت بالاتری نیز برخوردار میباشد.

 

فواید ورق های فلوت

شاید برایتان سوال شود که لایه های کاغذ فلوت چگونه باعث ایجاد استحکام جعبه های کارتنی میشود؟

انواع لایه های کاغذ فلوت با حالت موج داری که دارند دور تا دور، بین لایه های سطحی و پشتی کارتن ها قرار میگیرند و باعث میشوند این لایه ها در برابر فشار له نشده و ضربه را به جسم داخل کارتن انتقال ندهند.

یعنی به عبارتی کاغذ فلوت، هم مانع از خم شدن کارتن میشود و هم فشار های وارد شده را از جهات مختلف خنثی میکند.

یکی از کاربرد های کاغذ فلوت تولید ورق های سینگل فیس است که برای تولید آن از کاغذ ای فلوت استفاده می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ورق های سینگل فیس بخوانید : تولید کنندگان ورق سینگل فیس

 

فواید ورق های فلوت
فواید ورق های فلوت

انواع کاغذ فلوت کارتن

کاغذ فلوت در ضخامت های مختلفی تولید میشوند که این اختلاف ضخامت ها به دلیل کاربرد های مختلف هر نوع صخامت با توجه به نوع محصول می باشد.

رنج گام های کاغذ فلوت در رده بندی های A,B,C,E,F  تقسیم بندی میشوند که هر کدام متناسب با نوع کاربرد خود مورد استفاده قرار میگیرند.

هم چنین هر یک از این ضخامت های انواع کاغذ فلوت، با کم و زیاد شدن تعدادشان، انواع کارتن های موجود در بازار را میسازند.

به عبارتی ساده تر کارتن های 7 لایه ، 5 لایه ، 3 لایه و … به ترتیب از 3 لایه کاغذ فلوت ، 2 لایه کاغذ فلوت ، 1 لایه فلوت و …  تشکیل میشوند که فلوت های استفاده شده در لایه های هر کارتن میتوانند A ،B  ،C  ، E ، F باشند.

البته با توجه به قرار گیری هر محصول در دسته بندی استحکام مورد نیاز خود ، از ورق های فلوت استاندارد آن استفاده میشود.

حال بیایید هر یک از انواع کاغذ فلوت را بررسی کرده و کاربرد های آن را بیان کنیم.

 

انواع کاغذ فلوت کارتن
انواع کاغذ فلوت کارتن

فلوت نوع A یا A  فلوت

این فلوت از مستحکم ترین و مقاوم ترین انواع کاغذ فلوت در بازار می باشد و میتواند تا حد زیادی از فشار وارده به کالای درون کارتن جلوگیری کند.

این عایق قوی، با بلند ترین طول موج در بین ورق های فلوت برای ساخت کارتن های کالاهایی مانند مانیتور ها، تلویزیون ها ولوازم شکستنی مورد استفاده قرار میگیرند.

چرا که میتوانند فشار وارده به کارتن را خنثی کرده و مانع از ورود آن به کالای تحت پوشش خود بشوند.

اگر محصول شما صادراتی است و هر نوع فشاری در رفت و آمد باعث آسیب آن میشود، پیشنهاد میکنیم از کارتن 7 لایه ای استفاده کنید که ورق های فلوت آن گریدA  باشد.

A  فلوت
A  فلوت
فلوت نوع B یا B فلوت

این نوع از فلوت نیز از استحکام بسیار بالایی برخوردار است و برای محصولاتی با سایز بزرگ میتوان از آن ها بهره برد. اما از گرید A استحکام کمتری دارد چرا که از نظر تقسیم بندی در درجه دوم قرار میگیرد.

از این نوع فلوت هم میتوان برای حفاظت وسایل شکستنی استفاده کرد چرا که این فلوت به صورت ترکیبی با فلوت C کارتن های 5 لایه را تشکیل میدهند.

اما بیشترین نوع کاربرد آن ها در بسته بندی محصولات غذایی میباشد. چرا که این نوع از محصولات نسبت به کالا هایی مانند تلویزیون نیاز کمتری به کنترل و مهار فشار های وارده دارند.

 

فلوت نوع C یا سی فلوت

هر چه گرید انواع کاغذ فلوت کمتر شود، ارتفاع موج های آن نیز کمتر شده و به تناسب استحکام کمتری نیز نسبت به فلوت قبلی خود دارا هستند . اما در عوض قابلیت چاپ و رنگ پذیری آن ها افزایش پیدا میکند.

در بین تمامی گام های کاغذ فلوت ، سی فلوت دقیقا گرید وسط محسوب میشود که این عبارت به معنای این است که، سی فلوت هم از استحکام و مقاومت بالایی برخودار بوده و هم قابلیت چاپ و رنگ پذیری بسیار بالایی دارد.

به همین علت از این نوع ورق فلوت در اکثر زمینه ها و بسته بندی کالا ها میتوان استفاده کرد.

از بسته بندی وسایل شکستنی گرفته تا بسته بندی محصولات خوراکی و وسایل کوچک خانگی

ورق سی فلوت
ورق سی فلوت

فلوت نوع E یا مقوای ای فلوت

کاغذ ای فلوت نسبت به انواع دیگر کاغذ فلوت از استحکام کمی برخوردار است ، اما بهترین گزینه برای چاپ و رنگ پذیری میباشند و مصرف متداولی در بسته بندی های جزئی و چاپ های چند رنگ دارند.

هم چنین مقوای ای فلوت قابلیت بازیافت بسیار زیادی داشته و یکی از پر مصرف ترین نوع ورق فلوت میباشد چرا که به علت قابلیت رنگ پذیری آن کاربرد بسیار زیادی در صنایع متفاوت دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کاغذ ای فلوت بخوانید : خرید ورق ای فلوت

مقوای ای فلوت
مقوای ای فلوت
فلوت نوع F یا F فلوت

F  فلوت آخرین گرید انواع کاغذ فلوت می باشد و در بین همگی فلوت ها از کمترین ضخامت برخوردار است . این نوع از فلوت کمترین طول موج را دارد ولی از نظر تعداد موج رتبه اول را به خود اختصاص داده است.

اگر فروشنده و تولید کننده محصولاتی ظریف و حساسی مانند لوازم آرایشی، ادکلن ها و جواهرات هستید، بهترین گزینه برای شما انتخاب ورق F فلوت است. چرا که به تناسب با محصول شما هم از ظرافت و زیبایی برخوردار بوده، و هم استحکام مورد نیاز برای محصولتان را تامین میکند.

این نوع از ورق فلوت نسبت به انواع کاغذ فلوت دیگر، از استفاده بسیار کمتری برخوردار می باشد.

 

برای آشنایی و اطلاع از خصوصیات انواع ورق کارتن بخوانید : خرید ورق کارتن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.