قیمت ورق سینگل فیس

قیمت ورق سینگل فیس

برای گرفتن قیمت ورق سینگل فیس، سفارش جعبه بسته بندی و یا سفارش کارتن برای تهران و شهرستان ها میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

ورق کارتن
برای همکاران عزیز ما که کارتن سازی دارند انواع ورق کارتن 3، 5 و 7 لایه را میسازیم
کلیک کنید
جعبه سازی
هر ایده ای که در مورد شکل و ساز و کار جعبه دارید برایتان به زیباترین شکل پیاده میکنیم و در اسرع وقت تحویل میدهیم
کلیک کنید
Previous
Next

تولید ورق سینگل فیس

شاید میدانید که اساس تولید هر کارتنی ورق سینگل فیس است.

کارتن ها چه 3 لایه باشند چه 5 و چه 7 لایه قطعا از این ورق استفاده میکنند. تولید کنندگان ورق سینگل فیس در کشور خیلی زیاد نیستند. ما هم با افتخار آخرین مدل دستگاه تولید ورق سینگل فیس را داریم و آماده همکاری با کارتن سازی ها هستیم. 

اگر از تولید کنندگان جعبه بسته بندی تا کارتن یا ورق کارتن هستید همین الان تماس بگیرید.

شاید با شنیدن اسم ورق سینگل فیس تصویری از آن در ذهنتان شکل نگیرد و نتوانید نوع و شکل و کاربرد های آن را تشخیص دهید . ولی بی شک همه ما این نوع از ورق کارتنی را دیده ایم و از کاربرد های آن در موارد مختلف استفاده کرده ایم.

از کارتن های صنعتی و بهداشتی گرفته تا جعبه های فست فود ها و سینی های غذا در رستوران ها، هر یک به نوعی در ساختشان رد پای ورق سینگل فیس مشاهده میشود.

پس میتوانیم بگوییم صنف های کاری زیادی برای ارائه محصولاتشان، از این نوع ورق کارتن سینگل فیس استفاده میکنند.

بیایید از دید مشتری به موضوع نگاه کنیم . چرا که فروش بهتر با برطرف شدن تمام نیاز های مشتری و جذب او به نقاط قوت اتفاق می افتد.

احتمالا عبارت (( عجب بسته بندی خوبی داره )) را در اطرافیانتان شنیده اید و یا خودتان از آن استفاده کرده اید . این عبارت نشان دهنده رضایت تمام و کمال مشتری در اولین برخورد خود با محصول است. و باعث میشود با نگرش ذهنی بسیار بهتری به سراغ محصول خریداری شده خود برود.

 
بسته بندی مقوایی
بسته بندی مقوایی

عکس این قضیه هم وجود دارد. وقتی مشتری با بسته بندی بی کیفیت مواجه شود و از همان ابتدا رضایت نداشته باشد، در ذهنش دیدی منفی نسبت به محصول خریداری شده به وجود می آید.

تصور کنید خریدار محصول شما بعد از تحویل گرفتن محصول خود با یک بسته بندی بی کیفیتی مواجه شود که در مسیر نیز به علت متریال ضعیف آسیب دیده باشد.

و یا فرض کنید صاحب رستورانی هستید و مشتریتان بعد از تحویل سفارش پیتزا خود با یک جعبه شل و وارفته به علت حرارت پیتزا مواجه میشود و مشاهده میکند قسمتی از روی پیتزا به در جعبه چسبیده است.(( اگر شما هم این اتفاق غم انگیزو تجربه کردین، پس با هم همدردیم 😔 ))

با افتادن این اتفاق در بهترین حالت دیگر از رستوران و فروشگاه شما سفارشی نمیگیرد و با اطرافیانش هم تجربه منفی خود را در میان میگذارد.

حتی ممکن است با شما تماس بگیرد و گلایه خود را به روش های مختلف برایتان شرح دهد !!! فارغ از اینکه ممکن است طعم غذای فست فود شما و یا کیفیت محصول فروشگاهتان نیز مطلوب باشد. ولی به علت تجربه منفی کاربر در همان ابتدا این کیفیت مطلوب در حد خود به نظر نرسد و به اصطلاح؛ تر و خشک با هم بسوزد.

 
ورق سینگل فیس
ورق سینگل فیس
حال به نظرتان نتیجه این اتفاقات چیست ؟

اگر تجربه های منفی کاربر هم چنان ادامه پیدا کند و اصلاح نشود، شما مشتری ثابت نداشته و فروشتان به علت عدم رضایت کاربران به شدت کاهش پیدا میکند و با مشتری های بسیار کمتری رو به رو خواهید شد.

که دقیقا اگر اطراف خود را مشاهده کنید میبینید از گذشته تا به امروز افراد مختلفی در صنف های گوناگون مشغول به کار بوده اند که به علت بازار یابی منفی خود مجبور به انصراف از ادامه فعالیت مربوطه شان شده اند.

برعکس اگر رضایت کاربر نسبت به همه جوانب کامل باشد، بی شک مجموعه شما را به اطرافیان خود معرفی کرده و تجربه های مثبت خود را بیان میکند. و این یعنی بازار یابی مثبت بدون هزینه !!

حال بیایید مقواهای موجود و نوع کاربرد آن ها را بشناسیم تا بتوانیم با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را برای بسته بندی محصولات خود داشته باشیم .

مقوای سینگل فیس چیست؟

ورق سینگل فیس نوع خاصی از کارتن است که از اتصال یک لایه صاف به یک لایه موج دار به وجود می آید. به همین علت است که نام آن را ورق سینگل فیس نام گذاری کرده اند.

لایه موج دار ورق سینگل فیس در اصل کمک به افزایش استحکام آن کرده و نقش موثری را ایفا میکند. اما این ورق برای هر محصول با هر وزنی مناسب نیست چرا که ورق سینگل فیس نهایت وزنی که میتواند تحمل کند 3 کیلو گرم است.

بنابراین فلوت های این ورق برای وسایل شکستنی و یا محصولات سنگین وزن مناسب نیستند.

اما قطعا ورق کارتن سینگل فیس را در بسیاری از محصولات مشاهده کرده اید. برای مثال کارتن های ماگ های تزیینی و یا ورق سفید زیر پیتزا ها، کارتن های بین بیسکوئیت ها و به طور کل  بسته بندی و کارتن هر محصول با وزن کم ، از دسته ورق سینگل فیس محسوب می شود.

 
مقوای سینگل فیس چیست؟
مقوای سینگل فیس چیست؟

لایه های سینگل فیس

 

باید به این نکته توجه داشت که ورق سینگل فیسی که به عنوان سینی پیتزا قرار دارد و یا بین بسته بندی ها استفاده میشود، با ورق سینگل فیس استفاده شده در کارتن ها متفاوت است.

اگر به ورق سینگل فیس یک لایه لمینتی اضافه کنند، استحکام آن افزایش یافته و میتوان از آن ها در ساخت کارتن های کوچک برای محصولات سبک استفاده کرد.

اما لایه های سینگل فیس در داخل کارتن و جعبه محصول قرار میگیرند تا قطعات محصول در حین جابه جایی با یک دیگر برخورد نکرده و به نوعی با تقسیم فضای داخلی، برای هر محصول جای مشخصی را به وجود آورند.

اگر به دو عبارت بالا توجه کرده باشین ، متوجه میشوید که ورق سینگل فیس به دو صورت عرضه میشود.

1 – یکی به صورت شیت های مقوای سینگل فیس یا همان ورق سینگل فیس صفحه ای

2- و یکی هم به صورت مقوای سینگل فیس رولی

تفاوت این دو نوع ورق سینگل فیس در ماهیت آن ها نیست. چرا که هر دو آن ها به برای محافظت کارتن و بسته بندی بهره گیری میشوند. اما هر یک استفاده ای مجزا دارند.

شیت های مقوای سینگل فیس معمولا برای سینی کف پیتزا و صفحات جداکننده داخل کارتن ها کاربرد دارند و ورقه های سینگل فیس رولی هم در تولید کارتن هایی برای کالاهای سبک وزن به کار گرفته میشوند.

هم چنین این نوع شیت مقوا برای محافظت کالا هایی که حساس هستند هم کاربرد فراوان دارند و از ورود هر گونه ضربه و آسیب به کالا در حین رفت و آمد جلوگیری میکنند.

شرکت چاپ و بسته بندی خاور میانه هر دو نوع ورق سینگل فیس را با بهترین متریال تولید کرده و در تیراژ مد نظر مشتری عرضه میکند.

برای آگاهی از قیمت انواع کارتن و خرید ورق کارتن سینگل فیس، میتوانید به صورت آنلاین از طریق سایت اقدام کرده و یا با کارشناسان فروش خاورمیانه در تماس باشید و نسبت به انتخاب نوع کارتن متناسب با محصول خود راهنمایی بگیرید.

لایه های سینگل فیس
لایه های سینگل فیس

مزیت جعبه سینگل فیس

چرا جعبه سینگل فیس برای بسته بندی محصولات مختلف خود انتخاب کنیم ؟

بیایید  در وهله اول جنبه اقتصادی را در نطر بگیریم.

قیمت ورق سینگل فیس نسبت به قیمت انواع کارتن های دیگر ارزان تر است. به همین علت از نظر اقتصادی میتواند بهترین گزینه محسوب شود.

هم چنین با توجه به اینکه ورق سینگل فیس رولی و شیت مقوای سینگل فیس در هر ابعاد ومتراژی قابلیت دسترسی دارند، میتوان آن ها را بنا به نظر مشتری و نیاز محصول او به صورت دولایه ، 3 لایه ، 5 لایه و … تولید کرد .

از نظر جنبه استحکامی، ورق سینگل فیس علیرغم وزن کم و لایه های نازکی که دارد، عایق بسیار خوبی در برابر ضربه به شمار میرود و میتواند سلامت محصول را در برابر عوامل مختلف تضمین کند. که این مقاومت به علت شیار های سینوسی است که در ساخت ورق سینگل فیس استفاده می شود.

مزیت این شیارها تنها به جنبه استحکامی آن ها محدود نمی شود و میتوانند از ورود رطوبت به داخل جعبه هم جلوگیری کرده و مانع از ورود آن به لایه های داخلی کارتن بشوند.

که این مقوله برای بسته بندی محصولات دارویی و غذایی از اهمیت بسیار زیادی برخورداراست.

 

مقوای ایفلوت چیست ؟

این نوع مقوا کارتن در دسته یکی مانده به آخر انواع مقوای فلوت قرار دارد که در بین سایر مقواهای فلوت از کاربرد بیشتری برخوردار است. چرا که بالاترین حالت رنگ پذیری و چاپ در این نوع مقوا دیده می شود.

کاغذ ایفلوت در ساخت مقوای کارتن محصولاتی استفاده میشود که وزن کمی دارند. چرا که برای بسته بندی محصولات شکستنی از سایر رده بندی های مقوای فلوت بهره گیری میشود.

 
مقوای ایفلوت چیست؟
مقوای ایفلوت چیست؟

سینگل فیس بهداشتی چیست و موارد استفاده آن چیست؟

سینگل فیس بهداشتی همان کاغذ و مقوای ایفلوت بهداشتی است.

از کاربرد های رایج مقوای ایفلوت ، استفاده از آن ها به عنوان سینی های کف پیتزا و ساخت جعبه پیتزا است .

که سینی های کف پیتزا عمدتا به صورت شیت مقوای سینگل فیس بوده و ورق ایفلوت استفاده شده در جعبه های پیتزا نیز به صورت سه لایه است.

سه لایه استفاده شده در جعبه های پیتزا شامل یک ورق سینگل فیس و یک لایه سطحی بر روی آن است. که فلوت های استفاده شده در ورق سینگل فیس از نوع ایفلوت می باشد.

لازم به ذکر است که بگوییم مقوای ایفلوت استفاده شده در تمام جعبه های غذایی از جنس بازیافت نبوده و در دسته مقوای ایفلوت بهداشتی قرار دارد.

برای اطلاع کامل از سینگل فیس های بهداشتی و نحوه تولید آن به این مقاله سر بزنید : سینگل فیس بهداشتی   

ورق لاینر چیست ؟

اول بیایید بررسی کنیم این ورق از چه موادی تشکیل شده و نمونه های مشابه آن چیست ؟

ورق لاینر یا به اصطلاح کاغذ لاینر به طور کامل از الیاف بازیافتی تشکیل شده است و در ساخت آن از افزودنی های دیگری بهره گیری نمیشود.

اگر کارتن سه لایه ای را در نظر بگیرید لایه وسط، ورق ایفلوت و یا سایر ورق های فلوت بنا به نوع کارتن مورد نیاز برای محصول قرار دارد.

لایه داخلی کارتن، لایه ای است که با محصول برخورد مستقیم دارد به همین علت باید صد در صد عوامل بهداشتی در تولید آن رعایت شده باشد. مخصوصا اگر محصولی که در داخل جعبه کارتن قرار میگیرد، محصولات دارویی و یا بهداشتی باشد.

در بعضی از موارد این لایه داخلی، از جنس ایفلوت بهداشتی است ، که یک لایه لمینت به آن اضافه شده است و در مواردی از ورق یا کاغذ لاینر بهداشتی استفاده میشود.

این پاراگراف توضیح کوتاهی در مورد ورق لاینر بود. برای سفارش این ورق و اطلاعات بیش تر در مورد آن به این مقاله سر بزنید : کاغذ لاینر
سینگل فیس بهداشتی
سینگل فیس بهداشتی

تفاوت کاغذ لاینر و کاغذ تست لاینر

همانطور که اشاره کردیم ورق لاینر به طور کامل از مواد بازیافتی درست شده است و افزودنی دیگری ندارد. اما کاغذ تست لاینر در فرایند تولید آن، مواد دیگری نیز افزوده میشود تا علاوه بر پر شدن سطح بافت جعبه کارتن، خاصیت جذب رطوبت را نیز داشته باشد.

تا رطوبت و خیسی بعد از گذشتن از لایه فلوت، به سطح داخلی کارتن راه پیدا نکند.

همچنین ورق تست لاینر از خاصیت چاپ و رنگ پذیری بالایی نیز برخوردار است و معمولا علاوه بر کارتن های 3 لایه، در کارتن 5 لایه و … نیز به عنوان لایه میانی بهره گیری میشود.

 

قیمت ورق کارتن سینگل به چه عواملی بستگی دارد؟

اگر شما هم مدیرمالی شرکت و یا مدیر خرید و فروش رستورانی هستید و میخواهید برای محصولات خود جعبه و کارتن تهیه کنید، اولین سوالی که به ذهنتان میرسد، نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن و عوامل تاثیر گذار بر ورق کارتن سینگل است.

در ادامه میخواهیم مواردی را برایتان بیان کنیم که تاثیر مستقیمی بر قیمت ورق کارتن سینگل ، 3 لایه ، 5 لایه و … میگذارد.

 
عوامل موثر در قیمت فروش ورق سینگل

به طور کلی 6 عامل اساسی در قیمت کارتن تاثیر گذار است که هر یک به نوبه خود باعث تغییر قیمت کارتن می شود.

این عوامل تشکیل شده اند از:
  1. جنس کاغذ انتخابی
  2. نوع چاپ بر روی کارتن
  3. تیراژ کارتن مورد سفارش
  4. هزینه کلیشه کارتن
  5. هزینه قیمت چسب کارتن
  6. هزینه بسته بندی و ارسال
قیمت ورق کارتن سینگل
قیمت ورق کارتن سینگل

شاید بتوان گفت مهم ترین عاملی که بر قیمت کارتن ها و جعبه های بسته بندی تاثیر میگذارد جنس کاغذ انتخابی است. چرا که کاغذ های موجود هر یک دارای ویژگی هایی است که برای بسته بندی کارتن متناسب با محصول خود مناسب می باشد.

ودر نهایت استحکام و کیفیت مناسب بسته بندی را برای محصول خود تامین میکند.

اگر بخواهیم کاغذ های سازنده کارتن ها و جعبه های بسته بندی را معرفی کنیم عبارتند از :
  • کاغذ سفید ایرانی ( دارای درجه 1 و درجه 2)
  • کاغذ سفید خارجی
  • کاغذ کرافت ( دارای درجه 1 و درجه 2)
 

نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

سوا از نوع کاغذ انتخابی برای ساخت کارتن، استحکام و تعداد لایه ها و افزودن موارد مختلف به آن، سه مولفه اصلی قیمت ورق کارتن را تخمین میزند.

که قیمت به دست آمده در واقع قیمت ورق کارتن به صورت خام است.

این سه مولفه همان ابعاد و متراژ ورق کارتن مورد نیاز است که عبارتند از : طول و عرض و ارتفاع کارتن

برای اینکه طول کارتن را به دست بیاورید از فرمول زیر بهره بگیرید :

عرض + (    طول  × 2  +   عرض × 4) : فرمول محاسبه طول کارتن

برای به دست آوردن عرض کارتن هم از فرمول زیر بهره گیری کنید :

(   عرض   +   عرض   )    : فرمول محاسبه عرض کارتن

در نهایت بعد از اینکه طول و عرض کارتن مد نظر خود را به دست آوردید ، از فرمول زیر استفاده کنید :

(  طول کارتن × عرض کارتن  ×  قیمت ورق خام کارتن  ) : قیمت ورق کارتن

شما میتوانید به صورت آنلاین از طریق سایت کارتن سازی خاور میانه ، از قیمت ورق خام کارتن مطلع شوید و یا از طریق شماره های تماس، قیمت ورق کارتن را از کارشناسان استعلام بگیرید.

 
نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن
نحوه محاسبه قیمت ورق کارتن

تاثیر تعداد لایه های کارتن در قیمت آن

همانطور که در بالا اشاره کردیم نوع کاغذ و ورق کارتن استفاده شده اولین تاثیر را در تغییر قیمت کارتن میگذارد.

به این صورت که قیمت کارتن ساده، با قیمت کارتن های لمینتی ، کارتن هارد باکس تاشو و … متفاوت است و علت آن کیفیت متریال و تعداد لایه هایی است که در ساخت آن ها بهره گیری می شود.

اما افزون بر آن، افزایش استحکام به وسیله افزایش تعداد لایه های کارتن نیز باعث تغییر در قیمت کارتن میشود. که این عمل را متناسب با وزن محصول مورد نظر و میزان حساسیت آن انجام می دهند.

برای مشاهده انواع کارتن با لایه های مختلف به این مقاله سر بزنید تا با توجه به لایه های انتخابی برای کارتن خود، بتوانید قیمت دقیق را حساب کنید : انواع ورق کارتن
تاثیر تعداد لایه های کارتن در قیمت آن
تاثیر تعداد لایه های کارتن در قیمت آن

برای مثال وسایل شکستنی سوا از وزنشان نیازمند بسته بندی مستحکم هستند تا علاوه بر حفظ محصول در برابر ضربه های احتمالی،از پاره شدن کارتن نیز جلوگیری به عمل آورند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.