ورق کارتن پنج لایه

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

ورق کارتن پنج لایه

در مقالات قبل به طور کامل در مورد کارتن 7 لایه و کارتن 3 لایه صحبت کردیم. از موارد مصرف و بهترین چاپی که برایشان مناسب است تا ریزه کاری های سفارششان.

در این مقاله هم برای اینکه به قولی حجت کارتن های چند لایه را تمام کرده باشیم، در مورد ورق کارتن پنچ لایه اطلاعات کامل و تکمیلی رو بیان می کنیم و حتما سعی می کنیم به سوالاتتون در همین مقاله جواب بدیم تا شما عزیزان بتوانید بهترین انتخاب کارتن را برای محصولات و یا کالا هایتان داشته باشید.

اگر پاسخ سوالتان داخل تیتر ها نبود حتما برامون در قسمت نظرات بنویسید. در ادامه همراهمون باشید.

ورق کارتن پنج لایه چیست؟

در این قسمت می خواهیم بررسی کنیم اصلا این نوع کارتن چه کارتنی است و برای چی به آن کارتن 5 لایه گفته می شود؟ و سپس مواد اولیه سازنده آن را بررسی کنیم.

ورق کارتن 5 لایه یا به عبارتی بهتر است بگوییم بهترین کارتن برای انبار کردن و جا به جایی کالاها، از مجموع 2 لایه فلوت و 3 لایه ورق لاینر تشکیل شده است.

به این صورت که دو لایه ورق فلوت در وسط قرار گرفته و بین آن ها یک لایه ورق لاینر وجود دارد. سپس دو طرف لایه های ورق فلوت باز هم توسط ورق لاینر پوشیده می شود.

همچنین بخوانید: بورس کارتن سازی تهران

به عبارتی ورق کارتن 5 لایه عبارت است از :

(( ورق لاینر داخلی + لایه فلوت + ورق لاینر جدا کننده + لایه فلوت + ورق لاینر خارجی ))

 

ورق کارتن پنج لایه چیست؟
ورق کارتن پنج لایه چیست؟

انواع کارتن 5 لایه | فلوت های متفاوت

موردی که باعث ایجاد تفاوت در کارتن های 5 لایه می شود، در وهله اول درجه فلوت های مختلفی است که برای ساخت کارتن پنج لایه استفاده می شود.

همچنین بخوانید: خرید کارتن 3 لایه در تهران

هرنوع فلوتی را می توان برای ساخت، مبنا بر سفارش مشتری استفاده کرد اما معمولا برای افزایش استحکام قابل قبول از فلوت نوع E یا همون ایفلوت استفاده می شود.

ورق های ایفلوت تقریبا بین 300 تا 320 عدد موج در هر متر مربع دارا می باشند. با اینکه ضخامت آن ها در بین درجه بندی های دیگر ورق فلوت، کمتر از سایر است ولی استحکامی بسیار بالا و مناسب جهت ساخت کارتن های بسته بندی دارند.

البته :

این نکته را هم ذکر کنیم که همه چی مطابق سفارش شما پیش می رود و حتی در بعضی از سفارشات کارتن 5 لایه از ترکیب دو فلوت با درجه بندی های مختلف استفاده شده است.

به همین علت می توان این کارتن را متناسب با محصول و نیاز مشتری در حالت های گوناگونی تحت ساخت و تهیه قرار داد.

بعد از درجه بندی های لایه های فلوت، مورد دیگری که باعث ایجاد تفاوت در کارتن های 5 لایه می شود، کیفیت ورق لاینر است که این مورد بیشتر باعث تفاوت درکیفیت و قیمت ورق کارتن پنچ لایه میشود.

عمدتا کارتن هایی که قیمت کمتری دارند از مواد بازیافتی زیادی در ساختشان بهره گیری شده است که این مورد می تواند باعث افت کیفیت در ساختار کارتن بشود و بقیشو دیگه هم ما میدانیم و هم شما….

ویژگی های کارتن 5 لایه

ورق کارتن 5 لایه به طور کلی 5 ویژگی مشخص دارد که از بین آن ها دو موردش را می توان مورد بررسی قرار داد.

این 5 مورد عبارتند از :

  • مقاومت بالا
  • استحکام در برابر رطوبت
  • تنوع در سایز بندی
  • سازگاری بالا با محیط زیست
  • قیمت مقرون به صرفه برای خریدار

کارتن 5 لایه را همانطور که در بالا اشاره کردیم می توان سفارشی تهیه کرد. به همین علت سایز بندی مختلف هم در دسته همین سفارشی بودن قرار می گیرد.

قیمتش هم که مانند کارتن های 7 لایه و سه لایه مقرون به صرفه بوده و در سفارشات با تیراژ بالا کمتر هم می شود. هم چنین به علت متریال کاغذی و کارتنی که در ساخت این نوع جعبه بسته بندی استفاده شده است می توان آن را کاملا بی خطر برای محیط زیست قلمداد کرد و نگران آسیب آن به چرخه محیط زیست نبود.

اما از بین موارد بالا، مقاومت و استحکام در برابر رطوبت را می توان جزئی تر مورد بررسی و مقایسه قرار داد.

خب..

ببینیم دقیقا منظور از دو مورد بالا چیست؟

ویژگی های کارتن 5 لایه
ویژگی های کارتن 5 لایه

مقاومت کارتن 5 لایه

جعبه های بسته بندی از دو حالت خارج نیستند. یا جنبه زیبایی دارند و یا جنبه محافظتی. البته جنبه حفاظت از محصول همیشه وجود دارد ولی ممکن است نقش ضعیف تری را داشته باشد.

برای مثال در جعبه های بسته بندی فست فود، نیاز آنچنانی به مقاومت بالا نیست. چرا که نهایتا غذای بیرون بر نیم ساعت الی 40 دقیقه قرار است در مسیر باشد و استحکام ابتدایی هم می تواند نیاز را به صورت کامل برطرف کند و به همین علت مدل طراحی و پالت رنگی آن از اهمیت بیشتری برخوردار است.

اما برای ارسال محصولات از شهری به شهر دیگر و یا صادرات آن ها و یا حتی انبار کردنشان در مدت زمان های مختلف نیاز است کارتن بسته بندی از استحکام بالایی برخوردار باشد. چرا که کارتن ها بر روی یک دیگر قرار گرفته و اگر آسیب ببینند، محصول داخلشان هم دچار آسیب می شود.

هم چنین همیشه نمی توان به باربری اطمینان کامل داشت. چرا که در هر صورت ممکن است در طول راه اتفاق های مختلفی باعث تکان خوردن کارتن های بسته بندی بشود.

ورق کارتن پنج لایه دقیقا همان چیزی است که سلامت محصول شما را در برابر رطوبت و عوامل مختلف بیمه می کند.

کاربرد کارتن پنج لایه

به طور کلی از این کارتن ها در دو حالت استفاده می شود :

  • سنگین بودن کالا و یا محصول
  • حساس بودن کالا و یا محصول

معمولا لوازم الکتریکی مانند : کیس ها، مانیتور ها، لپتاپ ها و لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی، یخچال، ماشین ظرف شویی و … از کالاهایی هستند که هم سنگین بوده و هم حساس به شمار می روند.

به همین علت برای حمل و انبار کردن آن ها از ورق کارتن پنج لایه استفاده می شود تا هم از رطوبت در امان باشند و هم از ضربه های احتمالی.

استفاده از ورق کارتن 5 لایه در صنایع غذایی، به خصوص تخم مرغ ها و کنسرو ها نیز مرسوم است چرا که این محصولات از حساسیت زیادی در هنگام حمل و نقل و انبار کردنشان برخوردار هستند.

خرید کارتن 5 لایه

برای خرید ورق کارتن 5 لایه می توانید با مراجعه به صفحه ثبت سفارش و انتخاب ثبت سفارش کارتن، تمامی سفارشات خود را در سریع ترین زمان ممکن ثبت کنید.

هم چنین می توانید از طریق راه های ارتباطی در صفحه تماس با ما، با کارشناسان فروش در ارتباط بوده و از قیمت ورق کارتن پنج لایه مطلع گردید.

خرید کارتن 5 لایه
خرید کارتن 5 لایه

سوالات متداول

ورق کارتن پنج لایه چیست؟

ورق کارتن 5 لایه یا به عبارتی بهتر است بگوییم بهترین کارتن برای انبار کردن و جا به جایی کالاها، از مجموع 2 لایه فلوت و 3 لایه ورق لاینر تشکیل شده است.

کاربرد کارتن پنج لایه در چه مواردی است؟

معمولا لوازم الکتریکی مانند : کیس ها، مانیتور ها، لپتاپ ها و لوازم خانگی مانند ماشین لباس شویی، یخچال، ماشین ظرف شویی و ... از کالاهایی هستند که هم سنگین بوده و هم حساس به شمار می روند. به همین علت برای حمل و انبار کردن آن ها از ورق کارتن پنج لایه استفاده می شود

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.