ورق کارتن سه لایه

برای سفارش ورق سینگل فیس، ثبت سفارش کارتن و یا سفارش جعبه رنگی فانتزی میتوانید با شماره های درج شده در بالای صفحه تماس حاصل فرمایید. همینطور میتوانید برای جلو انداختن کار خود در قسمت ثبت سفارش در منوی بالای سایت مشخصات سفارش خود را ثبت نمایید.

ورق کارتن سه لایه

ورق کارتن سه لایه چیست؟ از چه جنسی تشکیل شده ؟ کاربردش چیست و کلا مراحل چاپ آن به چه صورت است؟

در این متن قرار است در مورد ورق کارتن سه لایه و جعبه های بسته بندی که به این صورت ساخته می شوند، ریزبین شده و کلیه مواردی که دانستن آن در مورد این نوع ورق کارتن تاثیرگذار است را بیان کنیم.
بسیاری از نکته ها در قالب پاسخ به سوالات شما عزیزان بیان می شود. در ادامه با ما همراه باشید.

ورق کارتن سه لایه چیست؟

کارتن سه لایه را می توان تحت دو مورد بررسی کرد. مورد اول اینکه این نوع ورق مجموعا از چه متریالی ساخته شده و مورد دوم اینکه از این نوع کارتن برای بسته بندی چه محصولات و یا کالاهایی استفاده می شود؟
مواد تشکیل دهنده کارتن سه لایه کاغذ لاینر و ورق فلوت است. به این صورت که یک لایه ورق فلوت در بین ورق لاینر در طرفین قرار می گیرد و به همین علت هم به آن ورق سه لایه می گویند.

ورق کارتن سه لایه چیست؟
ورق کارتن سه لایه چیست؟

از چه نوع ورق فلوتی برای ساخت کارتن سه لایه استفاده می شود؟

بستگی به کاربرد آن کارتن و محصول یا کالایی که قرار است داخل کارتن سه لایه مد نظر قرار گیرد، می توان از فلوت های مختلفی استفاده کرد به همین علت دست مشتری در روند انتخاب نوع فلوت باز است اما معمولا با توجه به میزان مقاومتی که این کارتن دارد، از فلوت مشخصی استفاده می شود.

همچنین بخوانید: خرید کارتن 5 لایه در تهران

کاربرد ورق کارتن سه لایه چیست؟

ما در مواقعی کارتن سه لایه را استفاده می کنیم که با محصول سنگینی رو به رو نباشیم ولی در عین حال بخواهیم استقامت لازم را حین باربری برای محصول و یا کالایمان در نظر بگیریم.
برای مثال کارتن پستی پرکاربرد ترین مصرف کننده کارتن سه لایه است. وجود ورقه های لاینر باعث میشود استقامت کارتن بسته بندی بالا رفته و در عین حال به بهترین شکل جذب آب را به همراه داشته باشد.
در بالا اشاره کردیم معمولا هنگامی که با جسم سنگینی سروکار نداشته باشیم و در عین حال استقامت برای ما مهم باشد، از کارتن سه لایه استفاده می کنیم.
این جمله شامل چه محصولات و یا کالاهایی می شود؟
به طور کل وسایل شیشه ای و شکستنی سبک مانند بشقاب ها، فنجان و لیوان و ماگ ها، کفش و کتانی، محصولات غذایی دلیوری و فروشگاهی ، دارو ها، لوازم یدکی و جعبه های بسته بندی اسباب بازی ها از عمده وسایلی هستند که در ساخت جعبه های بسته بندی آن ها از کارتن سه لایه استفاده می شود.

 

کاربرد ورق کارتن سه لایه چیست؟
کاربرد ورق کارتن سه لایه چیست؟

آیا کارتن سه لایه بهداشتی است؟

در تولید ورق کارتن سه لایه از ورق لاینر استفاده می شود. مواد تشکیل دهنده ورق لاینر اغلب از مواد بازیافتی است ولی این مورد به معنای عدم بهداشتی بودن آن نیست چرا که در بالا اشاره کردیم از این کارتن برای بسته بندی مواد دارویی و غذایی هم استفاده می شود که شرط اول برای بسته بندی این نوع محصولات رعایت اصول و قواعد کامل بهداشتی می باشد.

همچنین بخوانید: کارتن سازی فوری

قیمت کارتن سه لایه

قیمت کارتن سه لایه مانند لباس است. ممکن است شما در یک مغازه قیمت یک تی شرت را 300 هزار تومان مشاهده کنید و در همان موقع یک مغازه دیگری را پیدا کنید که زیر 100 هزار تومان برای تی شرت هایش قیمت مشخص کرده است.
اما به نظرتان این قیمت از کجا نشات می گیرد؟
برای همه ما قطعا پیش آمده است که در هنگام مواجهه با این اتفاق، جنس ارزان را به علت قیمت پایین تر آن خریداری کرده باشیم. در ابتدا امر به علت هزینه کمتری که پرداخت کرده ایم حس خوبی میکنیم و گمان میکنیم که سود کرده ایم.
ولی در اصل جز ضرر کردن چیزی عاید ما نشده است. چرا که جز محصولی چند بار مصرف، چیز دیگری خریداری نکرده ایم!!!
ورق کارتن سه لایه هم به همین منوال است. ورق های لاینر برای اقتصادی شدن قیمتشان در کیفیت های مختلفی ساخته می شود که همین عامل باعث تغییر در قیمتشان می شود.
شما می توانید به راحتی با استفاده از صفحه ثبت سفارش، هم از قیمت کارتن سه لایه مطلع شوید و هم سفارشات خود را با یک کلیک ثبت کنید.

برای اثاث کشی کارتن سه لایه مناسب است؟

بله ولی نه برای هر نوع اسبابی.
می توانید برای جمع آوری کتاب ها، لیوان ها، مجسمه های کوچک و به طور کل هر وسیله کوچک دیگری از کارتن سه لایه استفاده کنید اما برای وسایل سنگین تر، استفاده از کارتن 5 لایه بهتر و مناسب تر است.

برای اثاث کشی کارتن سه لایه مناسب است؟
برای اثاث کشی کارتن سه لایه مناسب است؟

چاپ بر روی کارتن سه لایه به چه شکل است؟

به طور کلی برای چاپ بر روی انواع کارتن های روش های متفاوتی وجود دارد. از چاپ مستقیم و یا غیر مستقیم گرفته، تا چاپ فلکسو و افست.
هر کدام از این چاپ ها مزایا و معایب خودش را داشته طرفداران خودش را دارد. مثل اینکه بگوییم پیتزا خوش مزه تر است یا کباب؟؟
قطعا برتری هر کدام نسبت به دیگری نسبی است. یعنی ممکن است در هر زمانی متناسب با شرایط موجود، یکی از دیگری بهتر باشد.
که این مورد درباره نوع چاپ استفاده شده بر روی کارتن نیز، برقرار است.

در چه زمانی از چاپ فلکسو استفاده کنیم؟

چاپ فلکسو که همان چاپ مستقیم هم به حساب می آید، یکی از بهترین روش های چاپ برای ورقه های فلوت دار محسوب می شود.
به طور کل اگر بخواهیم همه موارد را در نظر بگیریم، چاپ فلکسو در تمامی آن ها رتبه خوبی را به خود اختصاص میدهد و به قولی همه فن حریف است.
سرعت چاپ فلکسو به قدری بالا است که باعث محبوبیت آن در هر صنفی شده است.
چاپی که به وسیله چاپ فلکسو انجام شود، ماندگاری و طول عمر خوبی دارد و به راحتی می توان در هر نوع سطح صاف و غیر صافی از آن استفاده کرد.
مهم ترین مزیت آن برای فروشندگان قیمتش است. چرا که چاپ فلکسو با تمام این مزایا از قیمت بسیار مناسبی برخوردار است.
و اما…

چاپ افست برای ورق کارتن

شاید بتوان بهترین مزیت این نوع چاپ را کیفیت بسیار بالای آن علی الخصوص در هنگام چاپ عکس بر روی ورق کارتن عنوان کرد.
چرا که چاپ فلکسو فقط برای چاپ متن خوب است و برای چاپ عکس کیفیت چندان مطلوبی را نشان نمیدهد و این مورد تنها عیب آن به حساب می آید.
پس اگر می خواهید بر روی سطح ورق کارتن از عکس های با کیفیت استفاده کنید، بهترین گزینه برایتان چاپ افست است.
البته هزینه آن گران تر از چاپ فلکسو به حساب می آید که در سفارشات عمده و زیاد این هزینه کمی کمتر می شود.

سوالات متداول

از چه نوع ورق فلوتی برای ساخت کارتن سه لایه استفاده می شود؟

دست مشتری در روند انتخاب نوع فلوت باز است اما معمولا با توجه به میزان مقاومتی که این کارتن دارد، از فلوت مشخصی استفاده می شود.

چاپ بر روی کارتن سه لایه به چه شکل است؟

به طور کلی برای چاپ بر روی انواع کارتن های روش های متفاوتی وجود دارد. از چاپ مستقیم و یا غیر مستقیم گرفته، تا چاپ فلکسو و افست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.